You are currently viewing 10 راه خانگی تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

10 راه خانگی تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

5
(1)

نشت آب و ترکیدگی لوله یکی از اتفاقات شایع است که ممکن است برای هر خانه ای اتفاق بیفتد اما چون معمولا صاحبان خانه دیر این موضوع را می‌فهمند، آسیب های مالی زیادی به خانه وارد می‌شود. ما قصد داریم در این نوشته 10 راه خانگی تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب را برای شما بگوییم تا بتوانید به محض اتفاق افتادن این موضوع، به تعمیر لوله بپردازید و جلوی زیان های بیشتر را بگیرید.

تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

معمولا بخش زیادی از آب در ترکیدگی و نشت لوله ها هدر می‌رود. این موضوع در این بحران خشکسالی بسیار حیاتی است و علاوه بر آسیب محیط زیستی باعث ضرر مالی زیاد و اسیب به ساختمان می‌شود.

بررسی قبض آب

اولین چیزی که نشان می‌دهد یک نشتی آب بزرگ در ساختمان شما اتفاق افتاده است افزایش نجومی مبلغ قبض آب شما است. اگر بی دلیل افزایش زیادی در قیمت قبض آب نسبت به ماه قبل اتفاق افتاده به احتمال زیاد شما مشکل نشت آب را دارید و به سرعت باید به رفع آن اقدام کنید. البته گاهی هم ممکن است این افزایش هزینه، ب دلیل مصرف بیشتر آب یا خرابی کنتور باشد.

بررسی کنتور

بله درست خواندید. بررسی کنتور یکی از روش های تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب است. به اینصورت که تمام شیرآلات خانه را ببندید و بعد کنتور را بررسی کنید. اگر عقربه آن هنوز در حال حرکت بود و میزان مصرف آب را حساب می‌کرد یعنی در خانه یک نشتی لوله دارید و باید سریعا به تعمیر آن اقدام کنید. البته این روش مخصوص نشتی های زیاد است و برای نشتی های کوچک جوابگو نیست.

  نحوه نظافت و نگهداری از مبلمان در فضای داخلی و خارجی خانه

پس اگر میخواهید نشتی های کوچک را بررسی کنید، تمام شیر آب های خانه را به مدت چند ساعت بسته نگه دارید و سپس به بررسی کنتور آب بپردازید. اگر رقمی که کنتور در ابتدا نشان میداد تغییر کرده بود یعنی یک نشتی آب و ترکیدگی لوله در خانه وجود دارد.

قارچ و کپک زدن دیوار

اگر دیوار خانه شما دچار کپک زدگی یا قارچ شد به احتمال زیاد یکی از لوله های تعبیه شده در آن دچار ترکیدن و نشت شده است. با ترکیدن لوله، دیوار مستعد رشد انواع باکتری ها و قارچ ها و کپک می‌شود.به ویژه اینکه اگر این کپک و قارچ روی دیوار مربوط به دیواری نباشد که مرتبط با حمام است، احتمال ترکیدگی لوله و نشت آب بیشتر هم می‌شود.

وب سایت ژاوک ارائه دهنده انواع آگهی قالیشویی در سراسر مناطق تهران می باشد هم چنین می توانید برای تبلیغات قالیشویی در سایت ژاوک ثبت نام کنید و به صورت رایگان آگهی خود را درج کنید.

تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب
تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

تغییر شکل دیوار

گاهی ما روی دیوار با قارچ و کپک مواجه نیستیم بلکه با رد قطرات آب، تغییر شکل دیوار مثل ایجاد شکم، تاول و انحنای دیوار، سقف و حتی کف زمین مواجه می‌شویم.

هرگونه از این تغییر شکل ها به احتمال قوی مربوط به ترکیدگی لوله و نشتی آب است. خوشبختانه با این نشانه ها مکان احتمالی نشت آب را می‌فهمیم و این رد و لکه آب روی دیوار یا تاول های ایجاد شده روی دیوار گچی نزدیک ترین مکان را به محل ترکیدگی لوله به ما نشان می‌دهند. البته وجود رطوبت نیز یکی از دلایل این آسیب ها است. بهتر است درصورت مشاهده این علایم، دیگر نشانه هایی که در این مقاله گفته شد را بررسی کنید. مثلا از راهکار کنتور استفاده کنید.

بوی نم و کپک در خانه

اگر چنین بویی در خانه احساس می‌کنید و به محض بیرون رفتن از خانه بوی نم از بین می‌رود، به احتمال زیاد یکی از لوله ها دچار ترکیدگی شده و بوی نم از خیس شدن دیوار ها نشات گرفته است.

  لیست کامل جهیزیه عروس با جزئیات

افت فشار آب

اگر به صورت ناگهانی افت فشار آب را تجربه کردید یعنی به احتمال زیاد در همان لحضات افت فشار آب یکی از لوله ها ترکیده است. هر چقدر افت فشار بیشتر باشد، میزان نشتی آب نیز بیشتر است و باید به صورت فوری به تعمیر آن اقدام کرد.

صدای چکه کردن آب

اگر مرتبا صدای چکه کردن آب را می‌شنوید و نمی‌دانید منشا صدا مربوط به کجاست، به احتمال زیاد دچار مشکل ترکیدگی لوله و نشتی آب شده اید. بهتر است کنتور خود و همسایگان را بررسی و به منشا ترکیدگی لوله برسید.

 مشتریان عزیز شما می توانید بهترین قالیشویی هشتگرد و بهترین قالیشویی شمال تهران را نیز در سایت ژاوک (وب سایت درج آگهی رایگان) جستجو نمایید.

10 راه خانگی تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب
10 راه خانگی تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

نشت آب به طبقه های پایین

اگر در یک ساختمان زندگی می‌کنید و همسایه شما خبر می‌دهد که از سقف خانه اش آب چکه می‌کند، این خبر را جدی بگیرید زیرا به احتمال زیاد ترکیدگی لوله مربوط به خانه شماست. در این مواقع همسایه ها کمک جدی می‌کنند تا محل احتمالی نشت آب را پیدا کنیم.

ترکیدگی لوله کنار استخر

اگردر خانه استخر دارید وسطح آب آن به صورت نامعقولی دچار کاهش شد به احتمال زیاد لوله های آن دچار ترکیدن و نشتی آب شده اند. ایجاد ترک کف استخر نیز یکی از نشانه های ترکیدن لوله است.

لق شدن کاشی و موزاییک

یکی از نشانه های قطعی ترکیدن لوله این است که کاشی و موزاییک ددر محل ترکیدن لوله تغییر رنگ داده و گچ اطراف آن خیس می‌شود. اگر تغییر رنگ را مشاهده نمی‌کنید، تق و لق شدن کاشی نیز یکی از نشانه های ترکیدن لوله است. بهتر است با یک تاسیساتی مجرب تماس بگیرید تا محل دقیق نشت آب را پیدا کرده و آن را تعمیر نماید.

تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

شما می‌توانید با کمک یک فرد متخصص، به حفاری مکان های مشکوک و احتمالی به محل نشت آب و ترکیدگی لوله برسید ، اما همانطور که حدس می‌زنید این کار بسیار زمان بر و هزینه بر است و کثیفی زیادی هم دارد. پیشنهاد می‌کنم به جای حفاری، از یک فرد متخصص کمک بگیرید تا با دستگاه های مدرن و الکترونیکی محل دقیق ترکیدگی لوله و نشت آب را پیدا کنید. با انجام این کار شما با کمترین هزینه و کثیفی می‌توانید اقدام به تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب کرده و نسبت به تعمیر آن ها اقدام کنید.

  شستشوی فرش و موکت در تهران

شما مشترین عزیز می توانید بهترین قالیشویی را در منطقه  قالیشویی غرب تهران در سایت ژاوک (وب سایت درج آگهی رایگان) به راحتی پیدا کنید با ما همراه باشید.

10 راه خانگی تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب
10 راه خانگی تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

خدمات تاسیسات در سایت ژاوک

برای خواندن نوشته های دیگر به ژاوک مراجعه کنید. ژاوک یک سایت نیازمندی های رایگان است که تبلیغات اینترنتی شما را به صورت رایگان منتشر می‌کند. با ژاوک میتوانید با درج رایگان آگهی تبلیغات کسب و کار خود را انجام دهید و به پیشرفت و رشد کسب و کارتان کمک کنید.

8 نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل یکی از مقالات جدید و کاربردی سایت ژاوک می باشد که می توانید این مقاله را نیز مطالعه کنید.

شماره تماس تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب با دستگاه؟

با مراجعه به آگهی های صفحه تشخیص ترکیدگی لوله سایت ژاوک (وبسایت درج آگهی اینترنتی) می توانید مراکز تشخیص ترکیدگی لوله و تشخیص نشتی لوله آب با دستگاه را پیدا کرده و از خدمات آنها استفاده کنید.

تشخیص نشتی لوله و تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه چگونه انجام می شود؟

تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب با دستگاه با استفاده از امواج انجام می شود و بدون نیاز به تخریب سقف و دیوار محل دقیق ترکیدگی لوله آب با دستگاه مشخص می شود.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.