You are currently viewing 8 نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل

8 نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل

4.8
(5)

این روز ها با بالا رفتن قیمت لوازم خانگی و حتی نایاب شدن بعضی برند های محبوب، ضروری است که روش ها و نکات مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل را بدانیم. دانستن این نکات کمک می‌کند وسایل طول عمر بیشتری داشته باشند و هزینه کمتری بابت خرابی های گسترده تر آن ها پرداخت شود.

8 نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل

تمیز کردن مرتب

اگر وسایل خانه را خصوصا لوازم برقی را بطور مرتب تمیز کنیم و از جمع شدن گرد و غبار و چربی و آلودگی ها بر آن ها جلوگیری کنیم، کمتر دچار فرسودگی و خرابی قطعات می‌شوند. خیلی وقت ها خرابی لوازم برقی به دلیل تجمع چربی و گرد و غبار روی قطعات یخچال و.. گزارش می‌شود. ممکن است مقدار زیادی گرد و غبار جمع شده و مانع حرکت یک قطعه و یا حتی قطع جریان الکتریکی شود، پس یکی از را ه های مراقبت از لوازم خانگی گرد گیری و چربی زدایی هفتگی آن ها است.

اگر لوازم خانگی شما دچار ایراد شده بودند می‌توانید ابتدا آن ها را از برق جدا کرده، سپس محفظه ها را باز کرده و آن ها را تمیز کنید. دقت کنید از ماده شیمیایی یا آب برای تمیز کردن قطعات مختلف استفاده نکردید چون ممکن است به محض وصل کردن وسیله به برق، دچار اتصالی شده و اوضاع بد تر شود. پیشنهاد می‌کنم با یک پارچه نخی خشک شروع به تمیز کردن گرد و غبار و احیانا چربی کنید.

بررسی لوله های وسایل برقی

بسیاری از لوازمی که بصورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، مثل لباسشویی و ظرفشویی و… دارای لوله هایی برای خروج آب هستند. اگر این لوله ها دچار گرفتگی شوند، وسیله برقی به درستی کار نمی‌کنند. خوب است هر چند وقت یک بار به بررسی این مجراها بپردازید و اگر چیزی در آن ها گیر کرده بود آن را خارج کرده و لوله را تمیز کنید. اگر نتوانستید به محل گرفتگی دسترسی پیدا کنید، در سایت ژاوک دنبال یک تعمیر کار با تجربه باشید تا با یک تماس ساده یا به شما درمورد روش رفع گرفتگی لوله جاروبرقی مشورت دهد، یا خود کار را انجام دهد.

  آشنایی با انواع فرش ایرانی و کاربرد هر کدام در دکوراسیون داخلی

قطعات خراب و شکسته

اگر متوجه قطعه خراب و یا شکسته ای شدید فوری از یک تعمیرکار کمک بخاهید تا قطعه را هر چه زودتر تعویض کند. خراب بودن یک قطعه به کل سیستم وسیله آسیب می‌زند و باعث خرابی گسترده تر می‌شود. مثلا اگر نوار درب یخچال خراب شود و کمی خاصیت مغناطیسی خود را از دست بدهد، باعث می‌شود دمای یخچال نا متعادل شده، حشرات وارد یخچال شوند، مواد غذایی خراب شوند و یخچال بیش از حد داغ شود. همه ی این فرایند ها و خرابی های گسترده با خرابی یک قطعه کوچک شروع می‌شوند.

وب سایت ژاوک ارائه دهنده انواع  آگهی قالیشویی و تبلیغات قالیشویی می باشد در صورت تمایل می توانید آگهی های قالیشویی خود را به صورت رایگان در ژاوک ثبت کنید.

8 نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل
8 نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل

مکان درست برای هر وسیله

برای هر وسیله ای که دارید، مکان درستی تدارک ببینید. مثلا اگر یخچال جلوی نور آفتاب باشد، بیش از حد داغ می‌شود و کیفیت عملکرد آن هم پایین می‌آید. یخچال باید 20 سانت با دیوار فاصله داشته و مکانی برای عبور هوا داشته باشد. در کل لوازم برقی نباید جلوی نور مستقیم خورشید قرار بگیرند همچنین هنگام تمیز کردن، و استفاده کردن از آن ها از دفترچه راهنمای وسیله کمک بگیرید. ضمنا هر وسیله ظرفیتی برای استفاده دارد برای مثال هیچ گاه بیش از ظرفیت لباسشویی در آن لباس نشویید.

  شستشوی فرش و موکت در تهران

برای مشاهده ی آگهی های قالیشویی غرب تهران و قالیشویی شمال تهران به وب سایت ژاوک ( سایت درج آگهی رایگان) مراجعه کنید.

وسایل محافظ

بهتر است برای وسایل خانه از محافظ های مخصوص استفاده کنید. مثلا استفاده از محافظ برقی برای وسایل الکتریکی خانه موجب جلوگیری از سوختن ناگهانی لوازم برقی می‌شود. برای وسایلی مثل مبل و… هم کاور های محافظتی مخصوصی وجود دارند که از پارچه و الیاف مبل محافظت می‌کنند. در ضمن درصورت خرابی و هرگونه آسیب به وسایلی مثل فرش و مبل و.. می‌توان از خدمات قالیشویی کمک گرفت. می‌توانید در سایت ژاوک بهترین قالیشویی های تهران و معتبر ترین قالیشویی ها را پیدا کنید.

توجه به ظرفیت هر وسیله

برای داشتن لوازمی با طول عمر بالا باید به ظرفیت های استفاده از آن ها دقت کرد. مثلا تلویزیون نباید همیشه روشن باشد. بهتر است مواقعی که نمی‌خواهید تلویزیون ببینید، آن را بیهوده روشن نگذارید چون تلویزیون هم نیاز به استراحت دارد، برخی توصیه می‌کنند هنگامی که تلویزیون خاموش است آن را از برق بکشید تا برق هم مصرف نکند، همانطور که میدانید وسایل برقی حتی اگر خاموش باشند در صورت اتصال به برق، مصرف برق را خواهند داشت.

همچنین برای وسیله ای مثل لباسشویی نباید لباس هایی بیش از ظرفیت مجاز در آن قرار داد. قرار دادن لباس بیشتر از ظرفیت باعث می‌شود چرخش لباسشویی کند تر شده و لباسشویی رو به استهلاک برود. درمورد ظرفشویی اوضاع فرق دارد، نباید تا وقتی ظرفشویی کامل پر نشده از آن استفاده کرد. این کار باعث مصرف بیهوده برق و آب می‌شود.

استفاده درست از هر وسیله

این موضوع شامل لوازم زیادی می‌شود. مثلا برای یخچال نباید غذای گرم در آن قرار داد. برای ظرفشویی باید ظروف را درست و در مکان مناسب قرار داد، در غیر این صورت هم به ظرفشویی و هم به ظروف آسیب وارد می‌شود. لباسشویی را بعد از استفاده بهتر است مقداری باز گذاشت تا هوا درون آن جریان پیدا کرده و رطوبت موجب بوی نامطبوع نشود.

 قالیشویی هشتگرد ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی و مبل شویی می باشد که در صورت نیاز به خدمات دهی می توانید آگهی آن را در سایت ژاوک مشاهده کنید.

8 نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل
8 نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل

سرویس های دوره ای و منظم

یکی از بهترین کارها برای جلوگیری از خسارت های مالی بزرگ همین چک کردن های مرتب و دوره ای است. برای مثال تجربه نشان می‌دهد افرادی که اتومبیل خود را بصورت منظم برای سرویس کردن پیش یک تعمیر کار می‌برند کمتر دچار خسارت های بزرگ می‌شوند. این کار باعث می‌شود اگر وسایل شما به تعمیرات جزئی دارند به سرعت و مختصر هزینه ای مشکل رفع شود و ایرادات وسیله بزرگتر نشود.

  آشنایی با تاریخچه فرش تبریز + طرح های فرش تبریز

تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در ژوک

اگر نمی‌دانید برای سرویس های دوره ای به چه کسی مراجعه کنید پیشنهاد ما این است که به قسمت تعمیرات لوازم خانگی ژاوک سر بزنید. ژاوک یک سایت نیازمندی های رایگان است که در آن افراد تبلیغات کسب و کار خود را بصورت رایگان انجام می‌دهند. اگر شما هم کسب و کاری دارید می‌توانید درج آگهی رایگان برای کار خود را شروع کنید. برای ثبت آگهی های قالیشویی می توانید در وب سایت ژاوک به صورت رایگان آگهی های خود را ثبت کنید.

سایت ژاوک به تازگی مقاله ای جالب درباره لیست کامل جهیزیه عروس منتشر کرده است که می توانید این مقاله مفید را نیز مطالعه کنید.

هزینه تعمیر لوازم خانگی چقدر است؟

قیمت و هزینه تعمیر لوازم خانگی به نوع و برند آن بستگی دارد. با مراجعه به بخش تعمیرات لوازم خانگی ژاوک می توانید با تعمیرگاه های مجاز آشنا شده و از خدمات آنها استفاده نمایید.

آیا می توان لوازم خانگی را در منزل تعمیر کرد؟

بله با آموزش هایی که در این مقاله از سایت ژاوک ( وبسایت درج آگهی) گردآوری شده است می توانید لوازم خانگی خود را در منزل تعمیر کنید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 4.8 / 5. تعداد آرا: 5

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.