You are currently viewing 8 نکته مهم تعمیرات لوازم خانگی در منزل

8 نکته مهم تعمیرات لوازم خانگی در منزل

5
(1)

توجه به ۸ نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. یکی از موضوعات مهم و ضروری در هر خانه ای لوازم خانگی است که بدون آن زندگی بسیار سخت خواهد بود.

تعمیرات لوازم خانگی در منزل

در گذشته لوازم خانگی فقط شامل اقلام محدودی مانند یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی و غیره می شد، اما پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا تنوع زیادی از این لوازم و لوازم خانگی کوچک و بزرگ زیادی وارد خانه شود. این دستگاه ها شامل ماشین ظرفشویی، مایکروفر، آبمیوه گیری، غذاساز و ده ها دستگاه دیگر می باشد. در ادامه مطلب توجه به ۸ نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی را بررسی می کنیم.

اهمیت تعمیرات لوازم خانگی در منزل

حتما متوجه شده اید که انواع لوازم خانگی دارای خرابی ها و ایرادات مختلفی هستند که با توجه به نیاز خود نیاز به تعمیر دارند و برای انجام این کار باید از تعمیرکاری کمک بگیرید که در زمینه تعمیر لوازم خانگی مجرب بوده و تخصص کافی دارد. شما در سایت ژاوک می توانید یک تعمیرکار حرفه ای را پیدا کنید.

نگهداری صحیح لوازم خانگی می تواند طول عمر آنها را افزایش داده و از خرابی زودرس آنها جلوگیری کند. در این مقاله به ۸ نکته مهم در نگهداری لوازم خانگی اشاره شده است که با مطالعه این نکات می توانید از آسیب و هزینه زیاد برای تعمیر این لوازم جلوگیری کنید. اگر دارای کسب و کار هستید با درج رایگان قادرید کارتان را آغاز نمایید.

  آشنایی با انواع فرش ایرانی و کاربرد هر کدام در دکوراسیون داخلی

نظافت انواع لوازم خانگی را انجام دهید

یکی از ۸ نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل نظافت آنها می باشد. احتمالاً زمانی که برای تعمیر یخچال یا مایکروویو خود به مکانیکی مراجعه کرده اید، علت خرابی دستگاه تمیز نشدن و جمع شدن کثیفی بوده است، باید به طور مرتب تمیز شود و از باقی مانده روغن و مواد غذایی داخل آن تمیز شود.

همین امر در مورد اجاق‌های مایکروویو، مایکروویو نیز صدق می‌کند و در صورت باقی‌ماندن مواد غذایی، امواج رادیویی از تجهیزات ممکن است به آن برخورد کند و باعث اختلال در عملکرد شود. به طور کلی می توان گفت که انواع لوازم خانگی برای طولانی شدن عمر و کاهش تعداد تعمیرات نیاز به تمیز کردن با دقت دارند.

شیلنگ ها و را تخلیه ماشین لباسشویی و ظرفشویی را بررسی نمایید

از دیگر ۸ نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل می توان به بررسی شیلنگ ها و راه تخلیه ماشین لباسشویی و ظرفشویی اشاره کرد. اغلب ماشین‌های لباسشویی یا ظرفشویی به دلیل گیر کردن و گیر کردن مسیرشان خراب می‌شوند. این مشکل باعث می شود که موتور به درستی کار نکند و آب کثیف موتور تخلیه نشود. برای جلوگیری از بروز این مشکل می توان هر از چندگاهی زهکش ها و لوله های داخل و خارج این وسایل را به دقت بررسی کرد و در صورت گیرکردن چیزی در این راه با مراجعه به سایت ژاوک از یک تعمیرکار بخواهید آن را تعمیر کند.

علاوه بر این، ممکن است گاهی متوجه شوید که ماشین لباسشویی یا ظرفشویی شما نشتی دارد و آب از ماشین روی زمین می ریزد. این همچنین می تواند ناشی از ترک یا سوراخ در شلنگ باشد که در صورت کشف به راحتی قابل تعمیر است.

تعمیرات لوازم خانگی در منزل
تعمیرات لوازم خانگی در منزل

فیلتر تهویه مطبوع را با دقت بالا تمیز کنید

بسیاری از لوازم خانگی دارای فیلتر تهویه مطبوع هستند که پس از مدتی کثیف می شود و نمی تواند جریان هوا را در دستگاه حفظ کند. این فیلتر باید ماهی یک بار با دقت تمیز شود تا بتواند عملکرد خود را به درستی انجام دهد و به جریان هوا کمک کند.

  10 راه خانگی تشخیص و رفع نشتی و ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

این فیلترها در انواع یخچال فریزر وجود دارند و در صورت وجود فیلترهای مستعمل باید پس از کثیف شدن آنها را تعویض نمایید. با مراجعه به سایت ژاوک از یک تعمیرکار با تجربه بخواهید این کار را انجام دهد. امکان آغاز کار تعمیرات لوازم خانگی در منزل برای افراد دارای کسب و کار از طریق درج آگهی رایگان وجود دارد.

به ظرفیت ماشین لباسشویی توجه کنید

ماشین لباسشویی از آن دسته لوازم خانگی است که حداقل هفته ای یک بار روشن می شود و خطاهای زیادی در آن رخ می دهد. هر ماشین لباسشویی دارای ظرفیتی است که هنگام بارگیری لباس در آن باید در نظر گرفته شود. اگر لباس های کثیف بیشتر از ظرفیت ماشین باشد، ماشین لباسشویی نمی تواند بچرخد و آن را بچرخاند، لباس ها کاملا تمیز شسته نمی شوند.

ظروف را به طور مناسب در ماشین ظرفشویی بچینید

ماشین ظرفشویی به گونه ای طراحی شده است که هر نوع ظرفی جایگاه خاص خود را دارد و اگر در جای مناسب قرار نگیرد قادر به شستشوی ظروف نخواهد بود. تمام بشقاب ها، لیوان ها، قاشق ها و چنگال ها را باید در محل مورد نظر قرار دهید و پس از قرار گرفتن درست، دستگاه را روشن کنید.

قطعات آسیب دیده لوازم خانگی را تعویض کنید

تعویض قطعات آسیب دیده لوازم خانگی نیز جز یکی از ۸ نکته مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل محسوب می شود. گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که بخشی از دستگاه شما شکسته یا آسیب دیده است، اما خود دستگاه کار می کند در چنین مواردی تعمیر یا تعویض قطعه نباید به تعویق بیفتد و باید در اسرع وقت به تعمیرکار مربوطه ارسال شود.

زیرا در صورت عدم تعویض آن قطعه ممکن است سایر قطعات دستگاه آسیب ببینند و هزینه های زیادی برای تعمیر آن در نظر گرفته شود. تعمیرکاران ژاوک در کمترین زمان قطعات از کار افتاده لوازم خانگی منزل شما را تعویض می کنند‌.

خشک کن ماشین لباسشویی را تمیز کنید

ماشین های لباسشویی مجهز به خشک کن هستند و پس از شستن و آبکشی لباس های مختلف، آنها را نیز با مکانیزم خود خشک می کنند. این فرآیند باعث می شود که پرزهای لباس وارد ماشین لباسشویی شده و برای مدت طولانی به آن آسیب برساند.

  شستشوی فرش و موکت در تهران

برای جلوگیری از این مشکل، لازم است بعد از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی، دیگ ماشین را با حوله تمیز کنید و فیلترهای ماشین لباسشویی را با مواد شوینده تمیز کنید. همچنین ماهی یک بار از برنامه شستشوی ماشین لباسشویی با آب و سرکه استفاده کنید.

غذای داغ را در یخچال قرار ندهید

قرار دادن غذای داغ در یخچال چرخه یخچال را سخت می کند و در نتیجه یخچال به اندازه کافی سرد نمی شود. یکی از راه‌های نگهداری صحیح یخچال این است که غذا را کاملا خنک کنید و سپس در یخچال بگذارید.

تعمیرات لوازم خانگی در ژاوک

در صورتی که نتوانستید در منزل لوازم خانگی خود را تعمیر کنید می توانید اینکار را به شرکت های معتبر تعمیرات لوازم خانگی بسپارید. در بخش تعمیر لوازم خانگی سایت ژاوک (وبسایت درج اگهی) می توانید مراکز مجاز تعمیر لوازم خانگی را جستجو کرده و از خدمات آنها بهره مند شوید.

ژاوک٬ وبسایتی جامع و قدرتمند جهت ثبت آگهی رایگان، درج و جستجوی نیازمندی ها و انواع خدمات مورد نیاز٬ محلی مطمئن برای تبلیغ کسب و کار خانگی و مشاغل مختلف، ارائه خدمات و محصولات در سراسر کشور، ثبت و درج آگهی رایگان با بازدهی بالا می باشد. یکی از خدماتی که برای درج آگهی در ژآوک می توانید استفاده کنید ثبت انواع قالیشویی مانند قالیشویی شمال تهران، قالیشویی هشتگرد می باشد.

یکی از نکات مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل چیست؟

نظافت آنها و تعویض قطعات آسیب دیده می باشد.

برای جلوگیری از ورود پرزهای لباس به ماشین لباسشویی چکار کنیم؟

بعد از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی، ماشین را با حوله و فیلترهای ماشین لباسشویی را با مواد شوینده تمیز و ماهی یک بار از برنامه شستشوی ماشین لباسشویی با آب و سرکه استفاده کنید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا کنون امتیازی داده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.