۵ روش پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان

۵ روش پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان

پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان

موضوعی که در این مقاله قصد داریم در رابطه با آن صحبت کنیم، ۵ روش پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان است. پس لطفاً تا انتهای مطلب همراه ما باشید. پاک کردن لکه‌های مختلفی از قبیل لکه جوهر و خودکار از روی مبل به کمک روش‌های مختلفی انجام می‌شود و این موضوع بستگی به جنس مبل‌های شما نیز دارد؛ به عنوان مثال، در صورت داشتن مبل چرمی، استفاده از الکل مالشی بهترین روش برای پاک کردن لکه‌های جوهر و خودکار بر روی مبل است. اما باید دقت داشته باشید که لکه جوهر یکی از بدترین نوع لکه‌هایی است که روی مبل ایجاد می‌شود و برای پاک کردن آن باید دقت زیادی را داشته باشید.

با این حال به هیچ‌ وجه نگران نباشید و در صورت مواجهه با این اتفاق چند ماده آزمایش شده وجود دارد که برای از بین بردن لکه‌های خودکار و جوهر خوب عمل کردند و فرقی نمی‌کند که جنس مبل شما چرمی باشد یا پارچه‌ای یا مخمل یا هر چیز دیگری. فقط نکته‌ ای که در اینجا اهمیت زیادی دارد این است که باید در اسرع وقت جهت پاک کردن لکه از روی مبل اقدامات لازم را انجام دهید؛ چرا که هر چقدر لکه بیشتر روی مبل باقی بماند، تمیز کردن آن سخت‌تر است ولی هر چقدر که تازه‌ تر باشد تمیز کردن آن نیز راحت‌ تر است.

در ادامه این مطلب ما قصد داریم پنج روش برای پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان را به شما معرفی کنیم. فقط قبل از انجام دادن هر کدام از روش‌ها سعی کنید در قسمت نامحسوسی از مبل یا هر قسمت پشتی مبل که زیاد به چشم نمی‌آید، آن ماده را امتحان کنید و در صورت آسیب نرساندن به پارچه مبل می‌توانید آن را برای قسمتی که توسط جوهر یا خودکار لکه‌دار شده است، با خیال راحت استفاده کنید.

  قالیشویی اقدسیه

استفاده از الکل مالشی برای از بین بردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان

در این روش دقت کنید که حتما ابتدا الکل را بر روی قسمت نامشخصی از مبل آزمایش نمایید. درست است که الکل برای انواع پارچه‌های چرم و… مشکلی ایجاد نمی کند؛ اما شما برای اطمینان بهتر است این کار را انجام دهید. زمان برای پاک کردن لکه بهتر است از الکل ۹۹ درصد استفاده کنید اما اگر در دسترس نبود از الکل ۷۰ درصد نیز می‌توانید استفاده کنید.

در مرحله اول مقداری از الکل را روی یک پارچه تمیز بزنید و بر روی لکه کمی فشار دهید. مراقب باشید که بیش از اندازه محل لکه را مالش ندهید زیرا جوهر پخش شده و میزان لکه را گسترش می‌دهد. با فشار دست سعی کنید جوهر جذب پارچه شده و از بیرون لکه به طرف مرکز تمیز کنید. در صورتی که پارچه کثیف شد آن را عوض کنید و مجدد مقداری از الکل را روی آن ریخته و روی لکه را پاک کنید. در این روش به هیچ‌وجه نباید الکل را مستقیماً روی لکه بریزید؛ بلکه باید الکل را روی پارچه ریخته و به کمک پارچه لکه را تمیز کنید. در صورتی که الکل تبخیر شد، مجدد پارچه را الکلی کرده و لکه را به آرامی مالش دهید.

پس از انجام این کار یک دقیقه صبر کنید و پارچه دیگری را در آب فرو کرده و لکه را مجدد تمیز کنید. با این کار اصطلاحاً جای لکه را آبکشی کرده‌اید. پس از آن به کمک یک حوله خشک کن محل مورد نظر را خشک نمایید. بعد از انجام دادن این کارها به نتیجه نگاه کنید؛ اگر دیدید که همچنان لکه بر روی مبل وجود داشت، مراحل گفته شده را مجدداً تکرار کنید. فقط در صورتی که مبل شما چرم بود، می‌‌توانید جهت جلوگیری از ترک خوردن چرم از واکس چرم نیز استفاده نمایید. این روش یکی از روش‌های امتحان شده برای پاک کردن لکه جوهر و خودکار است که در اکثر موارد با موفقیت همراه است. فقط دقت کنید که تمام موارد گفته شده را رعایت نمایید. انواع آگهی قالیشویی در وب سایت ژاوک موجود می باشد در صورتی که به دنبال یک قالیشویی معتبر می گردید وب سایت ژاوک بهترین قالیشویی های تهران و حومه را به شما معرفی می کند.

پاک کردن لکه جوهر از روی مبلمان
پاک کردن لکه جوهر از روی مبلمان

استفاده از سرکه برای پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان

سرکه یکی از موادی است که به دلیل داشتن اسید استیک جهت پاک کردن لکه‌های خودکار و جوهر تاثیر بسیار زیادی دارد. ضمناً به محیط زیست آسیب نمی‌زند و کاملا بی‌خطر است و شما برای پاک کردن لکه‌های جوهر و خودکار روی انواع مبلمان با جنس‌های مختلف می‌توانید از سرکه استفاده کنید. فقط حتما قبل از انجام کار آن را بر روی قسمت نامشخصی آزمایش نمایید و سعی کنید که در اسرع وقت به سراغ پاک کردن لکه بروید. برای انجام این کار محلولی را حاوی یک قاشق مایع ظرفشویی یک قاشق سرکه سفید و دو لیوان آب سرد را درست کنید.

  علت زرد شدن ریشه فرش و رفع زردی آن

این ترکیب را به هم بزنید و با استفاده از یک دستمال تمیز نرم روی محل لکه بکشید و اجازه دهید حدود نیم ساعت این محلول بر روی لکه خودکار یا جوهر باقی بماند. فقط هر چند دقیقه یک بار به کمک یک پارچه تمیز که به محلول آغشته شده است، محل لکه را به آرامی ماساژ دهید و پاک کنید. سپس به کمک آب سرد پارچه قسمت مورد نظر را آبکشی کنید و پس از آن با یک دستمال تمیز محل را خشک نمایید.

در صورتی که آثار باقی مانده از لکه همچنان وجود داشت، یک بار دیگر مراحل گفته شده را تکرار نمایید. اگر لکه مورد نظر از قبل خشک شده باشد و زمان زیادی از به وجود آمدن لکه بر روی مبل تا پاک کردن آن گذشته باشد، ممکن است کار کرد چنین روشی کمتر باشد؛ اما امتحان کردن آن ضرر ندارد. به همین دلیل است که می‌گوییم سعی کنید بعد از به وجود آمدن لکه، فوراً اقدامات لازم را جهت پاک کردن آن انجام دهید.

پاک کردن لکه جوهر و خودکار به کمک نمک

در صورتی که لکه به وجود آمده روی مبل شما کم بود، می‌توانید از نمک برای پاک کردن آن استفاده کنید. به این ترتیب که محل لکه را به مقدار بسیار کمی مرطوب کرده و مقداری نمک بر روی آن بپاشید. پس از گذشت چند دقیقه به کمک پنبه محل لکه را پاک نمایید. دقت داشته باشید که زیاد پنبه را روی لکه نکشید؛ زیرا سبب پخش شدن لکه می‌گردد. اگر پس از انجام این کار دیدید که لکه جوهر یا خودکار به صورت کامل از بین نرفته است، می‌توانید مقداری آمونیاک یا گلیسیرین روی لکه ریخته و با شامپوی فرش جای آن را شست‌وشو دهید و سپس آبکشی نموده و خشک کنید. در برخی از موارد نیز دیده شده که افراد به کمک ترکیب لیمو ترش و خمیر دندان و جوش شیرین، لکه‌های جوهر یا خودکار ایجاد شده روی مبل را پاک می‌کند که انجام دادن این روش نیز ممکن است نتیجه مطلوب را حاصل نماید. وب سایت ژاوک به معرفی بهترین قالیشویی در تهران با هزینه مناسب می پردازد برای مشاهده لیست بهترین قالیشویی های تهران از منوی سایت به دسته بندی منطقه مورد نظر خود مراجعه کنید.

پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان
پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان

پاک کردن لکه جوهر و خودکار به کمک اسپری مو

یکی از ترفندهای جالب برای پاک کردن لکه جوهر یا خودکار از روی انواع مبل‌ها استفاده از اسپری مو است. برای انجام این کار کافیست مقداری از آن را به روی یک دستمال خشک ریخته و سپس پارچه را روی لکه به صورت نقطه زنی و از قسمت داخلی به سمت بیرون پاک کنید. این کار را آنقدر انجام دهید تا لکه از بین برود پس از آن به کمک یک دستمال مرطوب محل لکه را آبکشی کرده و اجازه دهید خشک شود. در این مقاله ۵ روش مختلف را برای پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی انواع مبلمان با جنس‌های مختلف چرمی، پارچه‌ای مخملی و… بیان کردیم.

  قالیشویی شریعتی

در صورتی که با انجام دادن هر کدام از روش‌های فوق لکه مورد نظر بر روی مبل شما پاک نشد، می‌توانید پاک کردن لکه را به متخصصان یک مرکز قالیشویی معتبر بسپارید. ما این اطمینان را به شما می‌دهیم که در صورتی که از یک موسسه خوشنام و معتبر برای انجام این کار کمک بگیرید، حتما به نتیجه مطلوب خواهید رسید و بدون ایجاد کوچکترین آسیبی برای مبل شما، لکه موردنظر به طور کلی از بین خواهد رفت. امیدواریم مطالب عنوان شده در این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد. از اینکه با صبر و حوصله تا انتهای مطلب در کنار ما بودید، از شما سپاسگزاریم.

چرا پاک کردن لکه خودکار و جوهر را از روی مبلمان اهمیت دارد؟

هر چقدر لکه بیشتر روی مبل باقی بماند، تمیز کردن آن سخت‌ تر است ولی هر چقدر که تازه‌ تر باشد تمیز کردن آن نیز راحت‌ تر است.

روش های پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان چیست؟

استفاده از الکل مالشی، سرکه، نمک، اسپری مو از بهترین روش های پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی مبلمان می باشد.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 4

تا کنون امتیازی داده نشده است.

اشتراک گذاری:

این پست دارای یک نظر است

  1. Avatar
    فرخنده جعفرزاده

    برای پاک کردن لکه های مبل بهترین روش استفاده از قالیشویی است. من برای شستن مبلها از چند قالیشویی استفاده کردم که همشون هم خوب و با کیفیت انجام دادن و راضی بودم

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

سمپاشی مگس

سمپاشی مگس

سمپاشی مگس تضمینی سمپاشی مگس به فرآیندی اطلاق می شود که در آن از سموم شیمیایی یا حشره کش ها برای از بین بردن مگس

قالیشویی میرداماد

قالیشویی میرداماد

قالیشویی میرداماد با کیفیت تضمینی قالیشویی میرداماد به عنوان یکی از قالیشویی‌های معتبر در این منطقه، دارای ویژگی‌های متعددی است که آن را از سایر

سمپاشی کنه

سمپاشی کنه

سمپاشی کنه با قیمت مناسب کنه ها موجوداتی ریز و شبیه به عنکبوت هستند که در محیط های مختلف از جمله منازل، حیاط ها، جنگل

قالیشویی تهرانپارس

قالیشویی تهرانپارس

بهترین قالیشویی در تهرانپارس قالیشویی تهرانپارس به دلیل ارائه خدمات با کیفیت و قابل اعتماد به مشتریان خود، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. قالیشویی تهرانپارس

سمپاشی شپش

سمپاشی شپش

سمپاشی شپش تضمینی سمپاشی شپش روشی برای از بین بردن شپش و تخم شپش (معروف به رشک) با استفاده از سموم شیمیایی است. سمپاشی معمولاً