علت زرد شدن ریشه فرش و رفع زردی فرش

علت زرد شدن ریشه فرش و رفع زردی آن

علت زرد شدن ریشه فرش و رفع زردی آن

در این مقاله قصد داریم به موضوع علت زرد شدن ریشه فرش و راه حل برطرف کردن آن بپردازیم. پس لطفاً تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید تا نکات بسیار مهمی را در این باره خدمت شما توضیح دهیم.

زردی ریشه فرش

همانطور که می‌دانید در خانه ایرانیان فرش یکی از اصلی‌ترین بخش‌های دکوراسیون داخلی بوده و بدیهی است که پس از مدتی به شستشو احتیاج پیدا خواهد کرد. یکی از مشکلات رایجی که بعد از شستشوی فرش‌ها به وجود می‌آید، زرد شدن ریشه‌های آن است که زیبایی فرش را تحت تاثیر قرار خواهد داد. زرد شدن ریشه فرش دلایل متفاوتی دارد و در صورتی که برای برطرف کردن آن راه حلی نداشته باشید، سبب کاهش طول عمر فرش شما خواهد شد.

به طور کلی زرد شدن ریشه فرش‌ها به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد؛ به عنوان مثال، عدم مراقبت صحیح از ریشه‌های فرش و رفت وآمد زیاد بر روی آن، می‌تواند سبب ایجاد گرد و غبار و آلودگی روی فرش شده و به مرور زمان روی ریشه‌ها، لکه‌هایی پدیدار شود که شما باید برای جلوگیری از این اتفاق، به صورت مداوم ریشه‌های فرش را جارو کشیده و از کاورهای محافظتی برای آن استفاده کنید.

اصلی‌ترین دلایل زرد شدن ریشه‌‌های فرش‌ها به بعد از شستشوی آن برمیگردد؛ خصوصا زمانی که فرش‌های خود را در منزل (اصطلاحا به شکل سنتی) بشویید، بیشتر شاهد این اتفاق هستید. در این مطلب ما می‌خواهیم در ابتدا علت زرد شدن ریشه فرش‌های شما را بگوییم و سپس راه حل مناسب را برای حل کردن این مشکل به شما ارائه دهیم. مجموعه ژاوک ارائه دهنده انواع آگهی های قالیشویی شمال تهران می باشد. برای دریافت خدمات و اطلاع از شماره تماس قالیشویی های شمال تهران با ژاوک در ارتباط باشید.

علت زرد شدن ریشه فرش چیست؟

همانطور که گفتیم، علت زرد شدن ریشه‌های فرش به قبل و بعد از شستن آن ارتباط دارد. در صورتی که جهت شستشوی فرش‌های خود از موسسات قالیشویی کمک نگیرید و در این رابطه دانش و تخصص کافی نداشته باشید، پس از شستشو این اتفاق برای شما خواهد افتاد. ضمنا دقت داشته باشید که معمولاً زرد شدن ریشه فرش بعد از شستشو با تغییر رنگ و بوی زننده همراه است. با این وجود بعضی از اصلی‌ترین دلایل زرد شدن ریشه فرش‌ها را در موارد زیر خلاصه کرده‌ایم که عبارت است از:

  قالیشویی در نیاوران

باقی ماندن زرداب در فرش

در صورتی که پس از یک مدت طولانی فرش‌های منزل خود را بشویید آلودگی و گرد و غبار زیادی در آن وجود دارد و اگر شما به طور صحیح مرحله آبکشی را انجام ندهید و زرداب در فرش شما باقی بماند، بعد از خشک شدن ریشه‌های فرش زرد می‌شود. پس دقت داشته باشید که تا زمانی که زرداب‌ها به طور کامل از فرش خارج نشده است، مرحله آبکشی را ادامه دهید. اما در موسسات قالیشویی به دلیل اینکه تمام فرایند شستشو توسط دستگاه‌ها و تجهیزات اتوماتیک انجام می‌شود، امکان ماندن زرداب در داخل فرش خیلی کمتر خواهد بود و پس از شستشو ریشه‌های فرش به ندرت زرد می‌شود.

ژاوک دارای انواع آگهی های قالیشویی غرب تهران می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در غرب تهران با سایت ژاوک ارتباط باشید.

شوینده‌‌های نامرغوب

این مورد نیز یکی دیگر از دلایلی است که امکان دارد سبب زرد شدن ریشه‌های فرش شما شود. امروزه شوینده‌های متفاوتی در دسترس افراد است و ممکن است آنها بدون داشتن اطلاعات کافی از این نوع شوینده‌ها برای شستشوی فرش استفاده کنند. در نظر داشته باشید که شوینده‌های غیر استاندارد، سبب کاهش طول عمر فرش و ایجاد لکه‌هایی بر روی آن می‌شوند. علاوه بر اینها استفاده از چنین شوینده‌هایی که قدرت اسیدی بالایی دارند، می‌تواند سبب زرد شدن ریشه فرش‌ها گردد؛ لذا در صورت شستشوی فرش در منزل، سعی کنید که با مشورت و آگاهی کامل از شوینده مناسبی برای شستشوی اصولی فرش‌هایتان استفاده کنید.

ضمنا در مراکز قالیشویی نیز به دلیل اینکه اکثر این شوینده‌ها توسط کارشناسان کنترل کیفیت تایید می‌گردد، چنین موردی به ندرت اتفاق می‌افتد که فرش‌ها در اثر استفاده از شوینده نامناسب، دچار زردی ریشه گردند. بهترین قالیشویی تهران در سایت ژاوک موجود می باشد. برای اطلاع از خدمات و استعلام قیمت خدمات قالیشویی با سایت ژاوک در ارتباط باشید.

علت زرد شدن ریشه فرش
علت زرد شدن ریشه فرش

خشک کردن نامناسب

این مورد نیز یکی دیگر از موارد رایج در ایجاد زردی ریشه‌های فرش است. باید دقت داشته باشید که پس از اتمام مراحل صحیح شستشو تا زمانی که آب موجود در فرش به صورت کامل خارج نشده است، آن را پهن کنید. بهتر است که فرش‌ها جلوی نور آفتاب و به صورت طبیعی خشک شوند تا آب آن‌ها کاملا خارج شود و دچار زردی ریشه نگردند.

  سمپاشی حشرات در تهران

رفع زردی ریشه فرش

در قسمت‌های قبل به دلایل ایجاد زردی در ریشه‌های فرش اشاره کردیم. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که در صورت مواجه با این مشکل راه حل چیست؟ معمولاً در چنین مواقعی از راهکارها و روش‌های متفاوتی استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها شستشوی مجدد فرش است. یعنی اگر زرد شدن ریشه فرش‌های شما به علت شستشوی آن در منزل اتفاق افتاده باشد، ممکن است مجدداً فرش را به یک موسسه قالیشویی معتبر سپرده تا فرآیند شستشو را تکرار کنند. اما در صورتی که چنین موردی برای شما مقدور نبود، می‌توانید از روش‌های مختلفی جهت رفع زردی ریشه‌ها کمک بگیرید که در ادامه این مطلب به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

سایت ژاوک به معرفی انواع قالیشویی خوب در تهران می پردازد. برای اطلاع از لیست قالیشویی های خوب در تهران به سایت ژاوک مراجعه کنید.

رفع زردی ریشه فرش به کمک محلول سرکه و آب نمک

همه ما سرکه را به عنوان یکی از مواد تمیزکننده و ضدعفونی کننده خانگی می‌شناسیم که کاربردهای مختلفی دارد و معمولاً برای رفع بسیاری از لکه‌های روی مبل فرش خوشخواب و… از سرکه استفاده می‌کنیم. برای رفع زردی ریشه فرش‌ها نیز می‌توانید از محلول آب و سرکه و نمک استفاده نمایید به این ترتیب که ابتدا محلولی از آب سرکه و نمک درست کنید و به کمک یک دستمال تمیز ریشه‌های فرش را با آن پاک کنید.

دقت داشته باشید که در صورتی که از یک و نیم لیتر آب استفاده کردید، باید دو قاشق چای‌خوری سرکه و دو قاشق چای‌خوری نمک را در آن بریزید؛ سپس ریشه‌های فرش را با کمک این محلول پاک کنید. دقت داشته باشید که بیش از حد از این محلول استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است سبب آسیب زدن به ریشه فرش شود. پس از این که ریشه‌ها را با دستمال آغشته به کمک محلول آب و سرکه و نمک پاک کردید، آنها را با سشوار خشک کنید و با جاروبرقی جارو بکشید و به حالت اولیه خود بازگردانید.

زردی فرش به کمک محلول سرکه و جوش شیرین: جوش شیرین نیز مانند سرکه قدرت تمیز کنندگی و پاک کنندگی بالایی دارد در این روش شما یک و نیم لیتر آب را با دو قاشق جوش شیرین و دو قاشق سرکه مخلوط میکنید و به کمک یک دستمال به آرامی روی ریشه فرش می کشید این کار را تا زمانی ادامه دهید که ریشه های فرش از زردی به سفیدی برسند و پس از آن با یک دستمال تمیز و خشک ریشه ها را پاک کرده و اجازه دهید که یک شبانه روز در همان حالت بماند تا کاملا خشک شود و پس از آن به کمک جاروبرقی ریشه ها را به حالت اولیه خود بازگردانید.

  قالیشویی در ستارخان

برای اطلاع از خدمات قالیشویی هشتگرد به وب سایت ژاوک مراجعه و از دسته بندی قالیشویی ها قالیشویی هشتگرد را انتخاب و خدمات آن را مشاهده کنید.

رفع زردی فرش
رفع زردی ریشه فرش

رفع زردی فرش با استفاده از شوینده‌های با اسیدیته پایین

در این روش می‌توانید از پودرهای دستی شامپو فرش صابون و موادی از این قبیل که میزان اسیدیته پایینی دارند، برای رفع زردی ریشه فرش استفاده نمایید. ماده شوینده موردنظرتان را داخل آب ولرم کرده و پس از آن با کمک یک ابر بر روی ریشه‌های فرش بکشید. دقت داشته باشید که در این روش به هیچ‌وجه از آب سرد استفاده نکنید. بعد از اینکه کار را انجام دادید، فرش را در هوای آزاد گذاشته تا خشک شود.

لازم به ذکر است که در برخی از مواقع نیز شما می‌توانید بدون استفاده از هیچ ماده تمیز کننده‌ای به کمک یک پارچه مرطوب، ریشه‌های فرش را تمیز کنید. پس در درجه اول قبل از استفاده از هر کدام از مواد فوق، از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن ریشه‌ها کمک بگیرید و در صورت پاک نشدن، می‌توانید یکی از مواد که در این مقاله به شما معرفی کردیم، استفاده نمایید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. از اینکه با صبر و حوصله تا انتهای مطلب در کنار ما بودید، از شما بسیار متشکریم.

نکات مهم تعمیرات و نگهداری لوازم خانگی در منزل از مقالات مفید سایت ژاوک می باشد که توصیه می کنیم آن را مطالعه کنید.

علت زرد شدن ریشه فرش چیست؟

در این مقاله از سایت ژاوک به برسی علت زرد شدن ریشه فرش و راه های رفع آن به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

نحوه رفع زردی ریشه فرش به چه صورت می باشد؟

برای رفع زردی فرش پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا زردی فرش خود را به راحتی رفع کنید.

چقدر از این مقاله راضی بودید؟

به این مقاله رای دهید!

میانگین آرا 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا کنون امتیازی داده نشده است.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

سمپاشی مگس

سمپاشی مگس

سمپاشی مگس تضمینی سمپاشی مگس به فرآیندی اطلاق می شود که در آن از سموم شیمیایی یا حشره کش ها برای از بین بردن مگس

قالیشویی میرداماد

قالیشویی میرداماد

قالیشویی میرداماد با کیفیت تضمینی قالیشویی میرداماد به عنوان یکی از قالیشویی‌های معتبر در این منطقه، دارای ویژگی‌های متعددی است که آن را از سایر

سمپاشی کنه

سمپاشی کنه

سمپاشی کنه با قیمت مناسب کنه ها موجوداتی ریز و شبیه به عنکبوت هستند که در محیط های مختلف از جمله منازل، حیاط ها، جنگل

قالیشویی تهرانپارس

قالیشویی تهرانپارس

بهترین قالیشویی در تهرانپارس قالیشویی تهرانپارس به دلیل ارائه خدمات با کیفیت و قابل اعتماد به مشتریان خود، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. قالیشویی تهرانپارس

سمپاشی شپش

سمپاشی شپش

سمپاشی شپش تضمینی سمپاشی شپش روشی برای از بین بردن شپش و تخم شپش (معروف به رشک) با استفاده از سموم شیمیایی است. سمپاشی معمولاً